Topné fólie HEAT DECOR

O topných fóliích

Topná fólie je tenký a flexibilní infračervený elektrický ohřívač, který se liší šířkou a topným výkonem. Hlavním nosičem tepla a infračerveného záření v topné fólii je směs grafitu.

Topné fólie jsou používány především pro podlahové a stěnové vytápění v rodinných domech, bytech, kancelářích, veřejných budovách i skladech. 

Topné fólie se používají jako hlavní zdroj vytápění místností i jako vedlejší zdroj zajišťující komfort teplé podlahy.  Topné fólie zajišťují rychlý, vysoce přesný a flexibilní způsob vytápění s dostatečnou topnou plochou a bezpečnosti použití.

Celý topný systém se instaluje velmi snadno. Lze ho použít v nově navržených moderních budovách i v jakékoliv fázi rekonstrukce budovy.

Princip fungování topných fólií

Topná fólie je elektrický ohřívač s grafitovým (uhlíkovým) jádrem, který vlivem elektrického odporu generuje teplo ve formě dlouhého infračerveného záření. Takto vytvořené teplo z topné fólie, formou  infračerveného záření, ohřívá předměty, které jsou s ním v kontaktu nebo v dosahu jeho záření.

Při podlahovém místností topná fólie ohřívá podlahu, stěny i strop spolu s dalšími objekty v jejím okolí, které při procesu vytápění předávají dále své teplo do ovzduší. Dlouhé infračervené záření vyzařované z topné fólie lze přirovnat k působení slunečního světla, které stejně jako topná fólie ohřívá osoby a předměty v dosahu infračerveného záření.

Parametry topných fólií

Řady topné fólie:

  1. Topná fólie HD3025G, HD305G, HD3025G.
  2. Topná fólie HD305G DC – individuální prodej mimo eshop.
  3. Topná fólie HD305, HD310 – pouze jako doprodej

Výhody našich topných fólií a infratopení

CERTIFIKACE, KVALITA

Naše topné fólie mají certifikaci dle evropských norem. Topné fólie jsou vyráběny v Koreji pod bedlivým dozorem. Portfólio produktů je průběžně rozšiřováno.

BEZÚDRŽBOVOST

Topné fólie představují unikátní bezúdržbový systém elektrického podlahového topení s velmi dlouhou životnosti. Není nutno provádět drahé servisní prohlídky.

CENA

Jako přímí dovozci topných fólií do ČR nabízíme produkty za velmi příznivé ceny. Rádi Vás o tom přesvědčíme a zpracujeme kalkulaci na Váš topný systém.

ZDRAVÉ VYTÁPĚNÍ

Infratopením nedochází k víření vzduchu v místnosti a tím přispívají ke snížení výskytu alergií. Infratopení příznivě působí na vysychání zdiva a snižování výskytu plásní v místnosti

KOMPLEXNOST

Komplexní služby - návrh, dodání, instalace topných fólií včetně regulace topení a revize. Požadujete pouze dodání materiálu? V tomto případě Vám poradíme s postupem montáže a kladečským plánem.

AUTOMATIZACE

Nabízíme produkty, které jsou kompatibilní s prvky chytrého domu LOXONE. Pokud zvolíte elektrické podlahové topení s chytrou regulací, budete mít odkudkoliv přehled o stavu a provozu Vašeho vytápění.

Struktura topné fólie řady HD3025G, HD305G a HD310G

Bod 1 – měděná páska

Plní funkci elektrického vodiče. Pomocí konektorů připojujeme k měděné pásce napájení topné fólie.

Bod 2 – stříbrná páska propojující měděná pásek s grafitovou vrstvou

Bod 3 – PET fólie

Během procesu laminace propojí PET fólie všechny prvky topné fólie v jeden celek. PET fólie chrání topnou fólii proti mechanickému poškození a proti pronikání vody.

Bod 4 – grafitová vrstva

Grafit (uhlík) tvoří základ topné fólie. Vyskytuje se jako směs jemných částic. Podíl směsi grafitové pasty reguluje tepelný výkon topné fólie.

Bod 5 – místo řezu

STAVÍTE?
REKONSTRUUJETE?

Zpracujeme Vám
položkový rozpočet ZDARMA

Způsob montáže topné fólie

PODLAHOVÉ TOPENÍ

SUCHOU CESTOU - POD PLOVOUCÍ PODLAHU

PODLAHOVÉ TOPENÍ

MOKROU CESTOU - POD POTĚR

STĚNOVÉ TOPENÍ

VYTÁPĚNÍ ZRCADEL

STROPNÍ TOPENÍ

Materiál pro vytápění topnými fóliemi najdete v našem eshopu