Odpovědi na časté dotazy

Jaké jsou způsoby montáže topných fólií?

Topné fólie lze instalovat na podlaze 2 hlavními způsoby:

1)      Instalace fólií přímo pod plovoucí podlahu (dřevěnou, laminátovou, vinylovou), díky čemu je přenos tepla okamžitý a regulace je velmi rychlá a přesná. V případě poruchy je oprava velmi jednoduchá. Více zde.

2)      Instalace fólií pod anhydrid. Na rozdíl předchozí varianty lze tento způsob využít pro všechny typy podlahových krytin (plovoucí podlaha i dlažba). Více zde.

Proč si vybrat uhlíkovou topnou fólii místo topného kabelu?

3)      Elektrické topné fólie vytápění rovnoměrně topnou podlahu – ať instalované přímo pod plovoucí podlahou nebo nepřímo pod anhydridem. Naproti tomu topné kabely, které nejsou instalované pod silnou vrstvou anhydridu/betonu, vytvářejí na podlaze „teplá“ a „studená“ místa.

4)      Uhlíkaté pásky na fólii jsou umístěna paralelně, tedy vedle sebe. V případě poškození tedy netopí pouze tenký pruh o šířce cca 1 cm a zbývající plocha fólie normálně pracuje. Při porušení topného kabelu nebo rohože přestává topit celý systém.

5)      Elektrické topné fólie vytápějí celou plochu vytápěné podlahy. Díky maximálnímu využití plochy podlahy lze možnou tepelnou ztrátu místnosti vyvážit nižší povrchovou teplotou otopné plochy. Menší teplotní gradient mezi povrchem podlahy a požadovanou teplotou místnosti představuje menší teplotní namáhání konstrukce a rychlejší a přesnější regulaci, tím i větší uživatelský komfort.

6)      Hlavním prvkem fólie je uhlíkatý pásek, který se zahřívá průchodem elektrického proudu. Protože uhlík není kov, nejsou tyto části zdrojem elektromagnetického smogu.

7)      Elektrické kabely se montují pouze pod anhydrid nebo litý beton. Montáž elektrických topných fólií umožňuje rovněž suchou montáž s vyloučením mokrého stavebního procesu – toto je vhodné především do montovaných staveb a dřevostaveb.

Proč si vybrat uhlíkovou topnou fólii místo elektrokotle?

1)      Fólie oproti kotli nepotřebují technickou místnost – ušetří Vám místo.

2)      Fólie lze instalovat přímo pod podlahovou krytinu. Regulace vytápění je téměř okamžitá, místnost se nepřetápí a dochází k šetření nákladů na vytápění.

3)      Můžeme vytápět pouze některé místnosti a nemusíme zbytečně ohřívat vodu v celé topné soustavě. Nevznikají tepelné ztráty při rozvodu vody v potrubí a při přenosu tepla mezi elektřinou a vodou.

4)      Oproti topnému systému s elektrokotlem a potrubí s vodou jsou fólie celoplošné s rovnoměrnější distribucí tepla.

5)      U topných fólií odpadá nutnost provádět pravidelnou údržbu kotle.

Proč si vybrat uhlíkovou topnou fólií místo tepelného čerpadla?

Nevýhody tepelného čerpadla – vysoké pořizovací náklady, podobné provozní náklady (v dobře zatepleném domě je spotřeba blízká topným fóliím), poruchový systém, hlučnost, nároky na prostor, nižší životnost.

Jsou topné fólie vhodné i do vlhkých domů?

Ano, jelikož částečně i ohřívají stěny, pomáhají k vysoušení vlhkých stěn a snižují výskyt plísní.

Jsou topné fólie vhodné do bytů?

Ano, často jsou montovány do koupelen, kde rychle vyhřívají podlahu s min. náklady.

Jaké jsou způsoby regulace topení?

Zákazník si může vybrat mezi jednodušší instalací s termostaty nebo komfortnější instalací s prvky inteligentního domu. V případě zájmu lze automatizovat kromě vytápění i další systémy v domě (např. klimatizace, osvětlení, stínění, multimédia).

Co když se mi do místnosti dostane voda?

Během instalace se mezi podlahu a fólii pokládá parotěsná vrstva, která zamezí přístupu jakékoliv tekutiny.

Jaký je vhodný elektrický tarif?

Na elektrické vytápění lze uplatnit tarif D57d. Jednotlivé ceny za distribuci a za cenu elektřiny závisí na lokalizaci budovy, tedy na konkrétní distribuční síti, a na cenách dodavatele elektrické elektřiny.

Provádíte rovněž instalaci topných fólií?

Ano – prostřednictvím partnerské společnosti MAXISLUŽBY, s.r.o. Běžně v lokalitě Moravskoslezského kraje, v případě větších projektů a po dohodě i v rámci České republiky.

Nastane nějaký problém pokud provrtám nebo nějak jinak poškodím fólii?

Pokud se poškození bude týkat místa, kde se nachází pouze uhlíkatá vrstva, přestane fungovat pouze poškozený pásek fólie (1 pásek cca 1cm). Větší problém může nastat, pokud dojde k poškození měděného pásku, který slouží k přívodu elektrické energie.

Je vytápění elektrickými topnými fóliemi výhodné?

Ano. Jedná se o levné vytápění z několika pohledů – nízké investiční a provozní náklady, rychlý způsob instalace, přesná a jednoduchá regulace, bezporuchovost, žádné nároky na prostor, žádné nároky na výstavbu komínu a jeho údržbu, žádné nároky na drahé kotle a rozvody vody.


Nejprodávanější produkty

Informace

Nový zkušební blok