Instalace topné fólie HEAT DECOR pod dlažbu a jiné podlahy

V rámci tohoto způsobu montáže se topná fólie Heat Decor zalije samonivelačním anhydritovým potěrem. Zalitím  se vytvoří akumulační vrstva. Zalití anhydritovým potěrem představuje ideální způsob, jak spojit dobré teplotní parametry obou technologií.

Tato technika se používá pro podlahové vytápění pod dlažbu, kamennou podlahu nebo pod dřevěné parkety.

Pokud máte zájem, rádi Vám montáž provedeme - samostatně či jako součást inteligentního domu. NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

využití v koupelně

Způsob montáže topných fólií Heat Decor pod dlažbu

Nejdříve se nainstalují topné fólie Heat Decor a následně po kontrole systému se zalijí anhydritovým potěrem. Na takto připravený povrch je možné použít všechny typy podlahových krytin.

Díky skvělé tepelné vodivosti a akumulačním vlastnostem potěru proniká teplo, které generuje topná fólie. Ohřívá se povrch podlahy a také celý prostor. 

Samonivelační potěr zajistí hladkost povrchu, na který je možno přímo pokládat zvolenou podlahovou krytinu. Anhydritový potěr umožňuje vytvořit velké topné plochy až do 800 m2 bez provedení dilatace při tloušťce potěru 4 cm. Technologie umožňuje pokračovat v dalších stavebních pracích po 3 dnech od realizace potěru. Následně je po 7 dnech možné zapnout podlahové vytápění Heat Decor. Podlahové vytápění pomocí fólie je ideální kombinací tepelné vodivosti anhydritu a kvalitních mechanických parametrů podlahy.

Způsob uložení topné fólie pod anhydritový potěr:

Schéma zapojení topných fólií Heat Decor

 1. Topná fólie
 2. Napájení topné fólie
 3. Snímač teploty podlahy
 4. Termostat
 5. Napájení instalace

Úspora energie s topnou fólií Heat Decor

Spojení topné fólie s anhydritovým potěrem vytvoří akumulační typ vytápění, který způsobí delší dobu předávání tepla do prostoru. Topný systém je plně automatizovaný připojením na termostat což přispívá k šetření energie. 

Tento topný systém je plně automatizovaný díky termostatům, které mohou ovládat maximální teplotu podlahy i vytápěné místnosti. Kvalitní regulace zabrání zbytečnému přehřívání a ztrátám energie. Programovatelné termostaty umožňují nastavit mnohem nižší teplotu v době, když v místnosti nikdo není a příjemnější teplotu, když se vrátíte domů.

Komfort s topnou fólií Heat Decor

Ultra tenké topné folie HeatDecor představují technologicky vyspělý produkt s jednoduchým ovládáním a praktičností. 

Fólie HeatDecor pracují na bázi infračerveného záření, které pozitivně stimuluje funkce lidského organismu. Při vytápění nedochází k nežádoucímu proudění teplého vzduchu a prachu, což ocení zejména alergici. 

Infra záření působí i na stěny, což má pozitivní vliv na zdivo - působí proti plísňově. 

Náklady na vytápění s topnou fólií Heat Decor

Náklady na vytápění záleží na celkové tepelné izolaci stavby, na použitých materiálech a těsněních, jakož i na požadované teplotě vytápěné místnosti.

Pro lepší minimalizaci nákladů je možné kombinovat podlahové vytápění s keramickými infrapanely. Topná fólie se v tomto případě položí pouze na místa,  kde se chodí, čímž navodíme pocit příjemně teplé podlahy a na stěny použijeme keramické infrapanely.

Výhody podlahového vytápění spolu s tepelnou fólie Heat Decor

 • bezúdržbovost, bezporuchovost,
 • rychlý efekt a náběh vytápění,
 • nízké tepelné ztráty,
 • regulace teploty v různých časech,
 • rovnoměrné rozložení tepla ve vytápěném prostoru,
 • selektivní vytápění pouze vybraných místností,
 • jednoduchá instalace do podlahy,
 • možnost instalace podlahového vytápění pod jakoukoliv podlahu,
 • nízké zřizovací náklady v porovnání s jinými systémy.

Topná fólie HeatDecor představuje technologicky vyspělý a úsporný produkt do moderní domácnosti. Topná fólie HeatDecor splňuje všechny normy platné v EU.

Pokud máte zájem, rádi Vám fólie dodáme i s montáži - samostatně či jako součást inteligentního domu. NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!


Nejprodávanější produkty

Informace

Nový zkušební blok